_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
|
info@velvetsound.net |
|
+420 603 481 984 |
Grace Design M103
| Orientační cena bez DPH |
46 275 CZK1 851 EUR |
|---|---|
| Cena s DPH |
55 993 CZK2 240 EUR |
Channel Strip – mikrofonní předzesilovač / EQ / kompresor
Výbava procesoru m103 začíná prověřenými obvody mikrofonního preampu Grace Design m101, který se díky perfektnímu headroomu, detailnímu a čistému zvukovému projevu stal pro mnoho studiových techniků synonymem kvalitního předzesilovače. Obvody preampu jsou doplněny režimem pro páskové mikrofony, 75Hz horno-propustným filtrem a fantomovým napájením 48V. Sekce 3pásmového ekvalizéru poskytuje přirozenou úpravu zvuku v rozsahu od 20 Hz do 20 kHz. Součástí ovládání jsou plně parametrické středy a přeladitelné výšky a basy (pracující v režimech shelving i peak). Obvod kompresoru je postaven na optickém útlumovém článku, který poskytuje dynamickou úpravu od jemné limitace po silnou kompresi – obojí při zachování neutrálního a transparentního zvukového projevu. Práci s kompresí a kontrolu výstupního signálu výrazně usnadňuje 10segmentový LED metering.
Na předním panelu channel stripu najdete také nástrojový HI-Z vstup. Jeho konektivita pak také umožňuje samostatný přístup do sekce předzesilovače a sekce EQ/kompresoru. Pořadí zařazení ekvalizéru a kompresoru lze přepínat. Zadní panel m103 je rovněž vybaven konektorem umožňujícím stereo linking a přivedení řídícího sidechain signálu (pro de-essing či ducking).
Rychlý mikrofonní preamp
Signálová cesta s metalizovanými rezistory (kovová vrstva 0,5%)
Nový 12polohový otočný přepínač vybuzení (gain)
Vysoce kvalitní výstupní zesilovač a HPF zesilovač
Režim pro páskové mikrofony (skvěle pracuje i s dynamickými mikrofony) - bypass oddělovacích kondenzátorů, zvýšená vstupní impedance, „deaktivace“ 48 V
3pásmový EQ, plně parametrické středové pásmo, režimy peak a shelf pro basové a výškové pásmo
Nově konstruovaný optický kompresor
Přímý výstup z mikrofonního předzesilovače
Linkový vstup pro sekci EQ/KOMPRESOR
Odolný černý anodizovaný přední panel vyrobený pomocí laseru
Vestavěný napájecí zdroj
LED indikace +48 V, režimu pro páskové mikrofony a horno-propustného filtru
10segmentový metering redukce zisku a výstupní úrovně
Pětiletá přenositelná záruka na součástky a provoz
Vyrobeno v USA
| GAIN RANGE (5dB steps) | |
| Mic input | 10-65dB |
| Hi-Z input | -10-45dB |
| THD+N 1kHz, 22Hz-22kHz BW | |
| @ 20dB Gain +20dBu out | <0.00085% |
| @ 40dB Gain +20dBu out | <0.0010% |
| @ 60dB Gain +20dBu out | <0.0050% |
| INTERMODULATION DISTORTION | |
| @ 40dB Gain +20dBu out | |
| SMPTE/DIN 4:1 7kHz/50Hz | <0.0020 |
| NOISE - REFERRED TO INPUT @60dB Gain 22Hz-22kHz BW | |
| 50Ω source | <-130dB |
| 150Ω source | <-128dB |
| 600Ω source | <-124dB |
| CMRR @60dB Gain, 3.5Vcm | |
| 100Hz | >60dB |
| 1kHz | >75dB |
| 10kHz | >65dB |
| FREQUENCY RESPONSE | |
| Mic input @ 40dBm Gain -3dB | 3.7Hz-140kHz |
| Hi-Z input @ 20dB Gain -3dB | 1.2Hz-112kHz |
| IMPEDANCE | |
| Mic input | 8.1kΩ |
| Mic input, Ribbon mode | 20kΩ |
| Hi-Z input (unbalanced) | 2.5MΩ |
| Hi-Z input (balanced) | 5MΩ |
| Balanced Output | 300Ω |
| Unbalanced Output | 150Ω |
| PEAK LED METER | |
| Green threshold | -10dBu |
| Red threshold | +16dBu |
| MAXIMUM OUTPUT LEVEL | |
| 100k Ohm load, 0.1% THD | +28dBu |
| EQ/COMP Section | |
| GAIN RANGE | |
| Output Trim | -10 - +10dB |
| EQ: 3 Bands of 0-12dB Cut or Boost | |
| Low Frequency Range | 20Hz – 750Hz |
| Mid Frequency Range | 500Hz – 4kHz |
| Mid Frequency Q | 0.5 – 5 |
| High Frequency Range | 3kHz – 20kHz |
| Low and High Frequency Peak/Shelf switches | |
| Compressor – Inserts Pre or Post EQ | |
| Threshold Range | -15 - +15 dBu |
| Attack Range | 3 – 200 ms |
| Release Range | 0.03 – 3 s |
| Ratio Range | 1:1 – 12:1 |
| Gain Reduction | 0 – 10dB |
| THD+N 1kHz, 22Hz-22kHz BW | |
| @ 0dB Gain +20dBu out | <0.002% |
| INTERMODULATION DISTORTION | |
| @ 0dB Gain +20dBu out | |
| SMPTE/DIN 4:1 7kHz/50Hz | <0.002% |
| OUTPUT NOISE 22Hz-22kHz BW | |
| @0dB Gain | <-78dB |
| CMRR @0dB Gain, 3.5Vcm | |
| 100Hz | >75dB |
| 1kHz | >75dB |
| 10kHz | >75dB |
| FREQUENCY RESPONSE | |
| @0dB Gain -3dB | 0.016Hz-150kHz |
| IMPEDANCE | |
| Line In | 24kΩ |
| Main Out balanced | 350Ω |
| Main Out unbalanced | 150Ω |
| Link In – sidechain mode | 100kΩ |
| LEVEL METERS | |
| EQ Peak threshold | 6 dB below interstage clipping |
| Output Level VU Meter | 0dB VU = +4dBu output |
| Gain Reduction Meter | 0-10dB Gain Reduction |
| MAXIMUM OUTPUT LEVEL | |
| 100k Ohm load, 0.1% THD | +28dBu |
| WEIGHT and DIMENSIONS | |
| 4.5 lbs | H1.7” x W19” x D9.0” |
| 2.05 kg | H4.3cm x W48.3cm x D22.9cm |
| POWER CONSUMPTION | |
| 85-264VAC / 120-370VDC | 14 Watts Max |






