Máte na nás dotaz?
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
|
info@velvetsound.net |
|
+420 603 481 984 |
Neumann U87Ai
| Orientační cena bez DPH |
55 000 CZK2 200 EUR |
|---|---|
| Cena s DPH |
66 550 CZK2 662 EUR |
| Dostupnost | skladem u dodavatele |
U 87 Ai Jedním slovem: klasický Neumann. Tři směrové charakteristiky a nastavitelný útlum zajišťují ideální vlastnosti pro jakékoliv použití. U 87 Ai je pravděpodobně nejznámější a nejrozšířenější studiový mikrofon Neumann. Má dvojitou velkomembránovou kapsli s přepínatelnou směrovou charakterisitkou- kulovou (všesměrovou), kardioidní (ledvinovou) a osmičkovou. Přepínač je umístěn pod mřížkou mikrofonu. Dále je mikrofon vybaven spínačem útlumu -10 dB (umístěným v přední části) pro zvýšení SPL mikrofonu až na 127 dB bez zkreslení a spínačem basového filtru, který omezuje interference nízkých kmitočtů ještě před vstupem mikrofonního zesilovače. U 87 se používá jako hlavní mikrofon pro nahrávky orchestru, jako bodový mikrofon pro jednotlivé nástroje, pro zpěv i mluvené slovo. Frekvenční rozsah je pro kardioidní i osmičkovou charakteristiku velice vyrovnaný i v nejvyšší části spektra. Mikrofon se může použít i pro snímání z velice malé vzdálenosti bez vzniku rušivého „ostrého“ zvuku. Kapsle s dvojitou membránou je pružně uložena a chráněna kovovou mřížkou. Vyrábí se v barvě matný nikl a matná černá.
| Acoustical operating principle | Pressure gradient transducer |
| Directional pattern | Omnidirectional, cardioid, figure-8 plus |
| Frequency range | 20 Hz ... 20 kHz |
| Sensitivity at 1 kHz into 1 kohm | 20/28/22 mV/Pa 1) |
| Rated impedance | 200 ohms |
| Rated load impedance | 1 kohms |
| Equivalent noise level, CCIR 2) | 26/23/25 dB 1) |
| Equivalent noise level, A-weighted 2) | 15/12/14 dB-A 1) |
| Signal-to-noise ratio, CCIR 2) (rel. 94 dB SPL) | 68/71/69 dB 1) |
| Signal-to-noise ratio, A-weighted 2) (rel. 94 dB SPL) | 79/82/80 dB 1) |
| Maximum SPL for THD 0.5% 3) | 117 dB (cardioid) |
| Maximum SPL for THD 0.5% with preattenuation 3) | 127 dB |
| Maximum output voltage | 390 mV |
| Dynamic range of the microphone amplifier (A-weighted) | 105 dB |
| Supply voltage (P48, IEC 61938) | 48 V ± 4 V |
| Current consumption (P48, IEC 61938) | 0.8 mA |
| Matching connectors | XLR3F |
| Weight | 500 g |
| Diameter | 56 mm |
| Length | 200 mm |
1) Omnidirectional / cardioid / figure-8 2) according to IEC 60268-1; CCIR-weighting acccording to CCIR 468-3, quasi peak; A-weighting according to IEC 61672-1, RMS 3) measured as equivalent el. input signal |






