Máte na nás dotaz?
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
|
info@velvetsound.net |
|
+420 603 481 984 |
Neumann TLM 103
| Orientační cena bez DPH |
20 925 CZK837 EUR |
|---|---|
| Cena s DPH |
25 319 CZK1 013 EUR |
| Dostupnost | skladem u dodavatele |
TLM 103 Nový standard pro domácí studia a hudební průmysl. Mikrofon pro každého, kdo i při omezeném rozpočtu nechce slevit z nekompromisního zvuku Neumann. Kardioidní kondenzátorový mikrofon s nízkým šumem.TLM 103 je velkomembránový mikrofon pro profesionální i poloprofesionální použití při požadavku na maximální kvalitu při omezeném rozpočtu. Díky využití konstrukčních prvků ověřených v dalších mikrofonech Neumann dosahuje TLM 103 nedostižně nízkého vlastního šumu při vysokém SPL. Mikrofonní kapsle, odvozená z U 87, má kardioidní směrovou charakteristiku, je akusticky vyvážená a dosahuje vysokého útlumu zadního zvuku. Použitá kapsle K 103 vychází z typu K 87, známé z mikrofonů U 67 a U 87. Má rovnou frekvenční křivku až do 5 kHz, na touto frekvencí je zdvih o 4 dB. Zkratka TLM znamená „beztransformátorový mikrofon“. U této technologie je běžný výstupní transformátor nahrazen elektronickým obvodem, zabraňujícím vysokofrekvenčním interferencím a dalším rušivým jevům. Celá vnitřní konstrukce je pružně uložena kvůli eliminaci hluků. Frekvenční rozsah začíná pod 20 Hz a proto jsou mikrofonem snímány i nízké basy bez zabarvení zvuku. Z toho důvodu se doporučuje používat větrnou ochranu WS 87 nebo pop filtr PS 15 / PS 20. Vyrábí se v barvě matný nikl a matná černá.
| Acoustical operating principle | Pressure gradient transducer |
| Directional pattern | Cardioid |
| Frequency range | 20 Hz ... 20 kHz |
| Sensitivity at 1 kHz into 1 kohm | 23 mV/Pa |
| Rated impedance | 50 ohms |
| Rated load impedance | 1 kohms |
| Equivalent noise level, CCIR 1) | 17.5 dB |
| Equivalent noise level, A-weighted 1) | 7 dB-A |
| Signal-to-noise ratio, CCIR 1) (rel. 94 dB SPL) | 76.5 dB |
| Signal-to-noise ratio, A-weighted 1) (rel. 94 dB SPL) | 87 dB |
| Maximum SPL for THD 0.5% 2) | 138 dB |
| Maximum output voltage | 13 dBu |
| Dynamic range of the microphone amplifier (A-weighted) | 131 dB |
| Supply voltage (P48, IEC 61938) | 48 V ± 4 V |
| Current consumption (P48, IEC 61938) | 3 mA |
| Matching connector | XLR3F |
| Weight | approx. 450 g |
| Diameter | 60 mm |
| Length | 132 mm |
1) according to IEC 60268-1; CCIR-weighting acccording to CCIR 468-3, quasi peak; A-weighting according to IEC 61672-1, RMS 2) measured as equivalent el. input signal |






